صفحه ها
دسته
دانلود
وبلاگ دوستان
پیوندها
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 431351
تعداد نوشته ها : 571
تعداد نظرات : 506
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
     

 


مثل اینکه یک برنامه الهی در کار بوده است دست بشر آن چنان قدرتی ندارد که این طور مردم را بیدار کند که همه طبقات و همه بچه ها و بزرگان اینها با هم به یک راه بروند... این یک مطلب غیر عادی است که امروز لطفی از جانب خدای تبارک و تعالی به ملت ایران است با این نهضتی که کرده اند و با این وحدت کلمه انشاالله مقاومت کنند.
مردم دیگر آشنا شدند یعنی یک قدرت الهی در ایران دارد حکومت می کند. این را بیدار باشید یک قدرت بشری نیست ! بشر نمی تواند که همه مملکتی که سی و چند میلیون جمعیت دارد و بزرگیش هم چند مقابل فرانسه هست یک مملکتی نمی تواند بشر را این چنین به قیام دعوت بکند که این بچه کوچولوی هفت هشت ساله اش این بچه ای که در دبستان می رود بلکه قبل از اینکه در دبستان هم برود تازه زبان باز کرده است تا اون پیر مردها مردهایی که خوابیدند در توی خانه و نمی توانند بیرون بیایند همه با هم بگویند که : مرگ براین سلطنت پهلوی . این زبان خدا است این القای الهی است . این یک چیزی نیست که بشود بشر این را درستش کند. یک دفعه مثلا متحول کند یک مملکتی تمام یک مملکت سی و چند میلیونی را که دیروز از یک پاسبان می ترسیدند. می آمد توی بازار می گفت : « بیرق بزنید روز چندم آبان است باید بیرق بزنید » هیچ تخلفی نبود در کار حال اگر خود اعلیحضرت هم تشریف بیاورند توی بازار مردم با مشت خوردش می کنند! جرات هم نمی کند که بیاید بیرون ! الان وضع این طور است ...
همه ما مسلم هستیم و زیر بیرق اسلام همه می خواهیم مبارزه کنیم و خدا می داند که اگر این اجتماع درست شود و همه شما و همه جبهه ها زیر این بیرق بیایند و دست از کارهایی که داشته اند بردارند... مسائل حل می شود...
از این حرفها دست بردارید و همه باید تحت بیرق اسلام باشید اگر اسلام نباشد ما هیچ نیستیم همه ما را اسلام و قوانین و احکام برتر و انسانی اسلام به دور خود کشانیده است همه ما باید زیر پرچم توحید باشیم وقتی همه زیر پرچم توحید جمع شویم همه مشکلات اصلاح می شود.
همه باید با هم باشیم و زیر یک بیرق و آن بیرق لااله الاالله .
قیام همه شما باید برای خدا باشد در غیر این صورت از آن نتیجه ای حاصل نمی شود قیامتان برای خدا باشد اگر برای هوای نفسانی است و اینکه هر کس دیگری را به سوی خود کشاند خلاف است فقط باید همه متحد شوید.
اگر نمی توانید دائما دست بردارید پس بیایید موقتا برای خاطر خدا و برای خاطر ملت و برای خاطر کشور و برای هر چه می خواهید حساب کنید دست بردارید.
دولت اسلامی خواستار بازگشت به گذشته نیست . ما تمدن را تایید می کنیم اما با آنچه با منافع و شرافت ملت ما مغایر باشد مخالفیم .
(در پاسخ به این سئوال خبرنگار که آیا حزبی برای به کرسی نشاندن اراده تان تشکیل خواهید داد)
کلیه مسلمانان ایران طرفداران ما هستند و نه فقط آنها تنها خدا از مجاهدین اسلام به عنوان « حزب الله » یاد کرده است . این حزب در مجلس مسئولیتهای اسلامی را اعتبار خواهد بخشید.
مردم ایران باید بدانند که این انقلاب ایران با سایر انقلاباتی که در دنیا واقع شده است فرق دارد. این انقلاب از باب اینکه انقلابی اسلامی انسانی بود ضایعات کمی ببار آورد. در انقلاباتی که در دنیا واقع شده است ضایعات بسیار زیاد بوده است و ما بحمدالله با کمی ضایعات به پیروزی بزرگ نائل شدیم .
نهضت فعلی ایران نمونه نهضتی است که در صدر اسلام بوقوع پیوست و در فاصله کوتاهی نهضت ما تاثیر بزرگی برای یک مدت طولانی به جا خواهد گذاشت .
این بدان معنی است که ایرانیان به سیاست علاقه دارند اما مذهب است که آنان را به حرکت وا می دارد. نهضت در روزگار مصدق صرفا سیاسی بود اما امروز نهضت ما سیاسی ـ مذهبی و ریشه دار است به همین دلیل امید بزرگتری به پیروزی می رود و امیدوارم که موفق نشوند آتش این نهضت را خاموش کنند. ما خواستهایی را مطرح می کنیم که بر زبان پسرک دبستانی تا سالمندان جاری است . مردان و زنان این خواسته ها را با صدای بلند عنوان می کنند حتی کسانی که چیزی از سیاست سرشان نمی شود صدای خود را بلند کرده اند.
شعور دینی همه ما را به جنبش واداشت ... سرچشمه نیروی ما اسلام است ...
نهضت امروز در کلیه جنبه ها مذهبی است و سیاست نیز در بطن آن جای دارد. بهتر است در این روزها به ایران سفر کنید تا از نزدیک ببینید اوضاع امروز چگونه است و اوضاع دیروز چگونه بود...
ریشه های نهضت آن چنان عمیق است که ملت ایران هیچ اهمیت به اقداماتی که این نیروها (ابرقدرتها) اتخاذ می کنند نمی دهد...
در گذشته فریاد خلق به خاطر نفت بود. اما فریاد منبعث از نهضت ما در راه اسلام است . میان کسی که به خاطر دین مبارزه می کند و کسی که به خاطر ماده دست به مبارزه می زند تفاوت بسیاری هست . نهضت در گذشته مادی بود اما نهضت امروز ما به خاطر انسان مسلمان است شبیه آنچه در صدر اسلام رخ داد لذا ما امید به پیروزی آن داریم ...
اما این را هم می دانیم که مسئولیت اسلامی ما و حکم الهی ما را وا می دارد که غرق نگرانی نشویم . ما با منطق صدراسلام حرکت می کنیم . اگر کشته شویم در بهشت خواهیم بود و اگر هم دشمنان را شکست دهیم باز در بهشت خواهیم بود به همین دلیل از شکست نمی هراسیم و نهضت ادامه خواهد داشت ...
نهضت ما اسلامی است و ملت ما مظلوم است و با جبارانی که می خواهند ما را نابود کنند روبروست . این یکی از ویژگیهای مذهب شیعه است (ایستادگی به طور علنی در مقابل رژیم ) هیچ روزی پیرو رژیم نبوده است بلکه با آن به مقابله برخاسته و در این راه شهید داده است . این مذهب می تواند معرف اسلام باشد و آن را به دنیا بشناساند و با قدرت در مقابل همه تئوریها بایستید.
مذهب ما سیاسی است و علمای مذهب ما آدمهای کمی نیستند آنها آگاهی سیاسی دارند. علمایی داریم که کلیه امور را درک می کنند بعد از رفتن شاه باند دزدان خواهند رفت و گروه کارشناسان جای آنان را خواهند گرفت .
من وقتی وضعیت ایران را مطالعه می کنم و گسترش این مساله واحد که یک دولت اسلامی حق می خواهیم وقتی که من از گسترش این در همه بلاد از تهران تا همه مرزهای ایران در هر طرف و هرقریه مطالعه می کردم امیدوار شدم که این مساله یک مساله الهی است نه یک مساله بشری . بشر با هر قدرت بیانی که داشته باشد نمی تواند این طور نفوذ کند که از بچه تازه زبان باز کرده تا پیر مردی که در مریضخانه خوابیده همه یک مطلب بگویند همه فریاد بزنند در خیابانها شب و روز که ما استقلال و آزادی می خواهیم و رژیم سلطنتی نمی خواهیم و جمهوری اسلامی می خواهیم من امیدوار شدم از این گسترش . این مساله مساله ای الهی است و خداوند تبارک و تعالی در این مساله پشتیبان ماست و ما پیروز خواهیم شد.
همه باید تحت بیرق « اسلام » باشید. اگر اسلام نباشد ما « هیچ » نیستیم
نهضت فعلی ایران نمونه نهضتی است که در صدر اسلام به وقوع پیوست
من امیدوار شدم از این گسترش این مساله مساله ای الهی است و خداوند تبارک و تعالی در این مساله پشتیبان ماست و ما پیروز خواهیم شد


X